26 Kasım 2012 Pazartesi

Acemi Terzi (Kapı Süsü Macerası)

Haftasonumu güzel bir deneyim yaparak geçirdim. Benim bir şeye heveslenip, aaa bak şunu da yapabiliriz diyerekten atıldığım ama sonu hüsranla biten çok işim olmuştur. Ama bu kez öyle olmadı. :)
Ben size olayları en başından anlatayım. Cumartesi günü ani bir planla Selinime gitmeye karar verdik. Hani şu bana sevimli keçeleri alan. Burada bahsetmiştim. Neyse, pasta börekler hazırlayıp gittik Küçükyalı'ya. Burada keşfettiğimiz harika bir dükkan var. Bütün yaptıklarımızı mideye indirdikten sonra, soluğu bu dükkanda aldık. Böyle yapmak istediğiniz ıncık cıncık şeyler herşey mevcut burada. İçeri girdiğim anda  kendimi kaybettim. Bir dolu şey alıp çıktım. Sonra o dükkan senin bu dükkan benim gezdik ve ellerimiz kollarımız dolu bir şekilde kendimizi eve zor attık. 


Tabi ben meraklı, aldığım şeylerden hemen bir iş çıkarıcam. Selinim de getirdi elindeki kumaşları. Dedik hadi kendimize bir magnet yapmayı deneyelim onu yaptık, sonra bana yetmedi dedim kapı süsü de yapalım. Mutfağıma asarım. Bir de ona başladık mı? Yok, bu kurdele ortaya gelmemiş sök. Aaaa makinanın ipi dolandı, tamirci mi olmadık.. Krize girip yerlerde mi sürünmedik :) Daha neler neler. Ama inanılmaz keyifliydi ve biz bu acemi terzi işini çok sevdik.  

Hemen yeni bir plan yaptık tabi. Gözüme kestirdiğim güzel bir kumaş var. Bunun için en kısa zamanda bir araya gelip, yastık dikeceğiz. Nasıl yaparız bilemiyorum ama eminim dike söke olacak bu iş.Eve gelir gelmez, astım magnet ve süsü. Belki bakıldığında acemice yapıldığı belli oluyor ama, insanın kendi el emeği ile ortaya birşey çıkarması gerçekten çok keyif verici. Ayrıca, keçelerden başladığım duvar süsümü de bitirdim. Hatta çok oldu. Bir ara onuda paylaşacağım.. 

Keyifli bir hafta olması dileklerimle.
Sevgiler.

4 yorum:

  1. El emeğiyle yapılanlar çok farklı oluyor elinize sağlık bloğunu izlemeye aldım mutlu bir hafta dilerim..

    YanıtlaSil