14 Eylül 2012 Cuma

Mutlu(ymus) Gibi...Ruh halim fazla dalgalı. Dün iyi hissederken bugün karışık olduğum gibi. Hatta bir saatim bir saatime yada dakikalarım bile uymazken nasıl düzgün olabilirim ki? Bu durum oldukça yorucu. Herşeyde çok fazlacıyım sanırım. İşler umduğum gibi gitmediği zaman moral olarak da en altlarda oluyorum.
Ben bu kadar yoruluyorsam, çevremde olanlar nasıldır siz düşünün. Bir saat önce sırıtan bir yüz bir saat sonra olabildiğince asık bir yüz ifadesi ile karşılayabiliyor sizi. Onlara da sabretmek düşüyor bazen tabi.
Böyleyim işte, böyle olmama sebepler var elbette. Herkes gibi benimde kendime ait olan sebeplerim. Bu durumlara rağmen arada sahte olmayan gülücüklerde atabiliyorum anlık da olsa.Düşündükten sonra şükredecek ne çok şey var hayatta. Bunlara dayanarak yaşayabiliyoruz bu hayatta belki de. Böyle şeylerin hayatımızda çok çok olaması dileklerimle... Birde günün şarkısı olsun yoksa bu post bitmezzzz  ;) 13 Eylül 2012 Perşembe

Bugün Günlerden Yeşil..

Sabah yağan yağmurla birlikte oluşan mis gibi toprak kokusu.. Çimleri, çiçekleri, canlılığı kısacası yeşili getiriyor insanın aklına. Bugün de ben güne yeşille başladım. Yeşilin etkisinden midir bilemiyorum ama uzun zamandan sonra kendimi bu kadar enerjik hissetmemiştim. Güzel de oldu :)

Ozaman ne diyelim yaşasın yeşil.... :)

12 Eylül 2012 Çarşamba

Aklımdan Geçenler ???

     Şu blog işine girdiğimden beri sürekli blog sayfalarını gezip fikirler edinme çabasındayım. Bir de merak edip bunu nasıl yapmış, acaba bende yapsam nasıl olur diye uygulama işlerine girdiğim çok oluyor. Böyle olunca da tabi başlamış olduğum bir işi, yeni gördüğüm farklı bir şeye de bulaştığım için yarım bırakmış oluyorum. Sonra topla toplayabilirsen. Cümlem bile ne kadar dağınık oldu. Artık siz anlayın nasıl olduğumu?

Şu sıralar blogum üzerinde herşeyi denemeye çalışıyorum. Bunun için uğraşırken, yine bir sürü güzel şeye takılıp kaldım. Eskiden, akşam sohbetleri olurdu. Bu sohbetlere gelenler özenle yaptıklarından getirip, hep beraber çay eşliğinde yenilir hoş sohbetler yapılırdı. Ev sahibi de birbirinden güzel şeyler hazırlar, hep birlikte ne güzel zamanlar geçirilirdi. Bu resimleri gördüğümde de aklıma bunlar geldi. 
Nasılda böyle zamanları özlediğimi hissettim. Hiç kaldı mı böyle şeyler? Bana sorarsanız, bizim buralarda çok değil. Birlikte vakit geçirmek isteyen insan çok az. Herkes yorgun, kimsenin vakti yok. Yada görüşme ayarlasan bile, fazla özensizler. Hal böyle olunca da kopukluklar oldukça fazla oluyor. 

Yalnızlığa, yalnız yaşamlara kapılıp gidiyoruz. Bildiğim tek şey hiç iyi olmadığı... Sanırım böyle güzel şeylere bakmakla yetineceğiz artık. Malesef...

 

11 Eylül 2012 Salı

Bunları Sevdim...


Ben bunları çok sevdimmm :)


İsterseniz bunun gibi daha nicelerini görebilirsiniz. Ozaman  TIK TIK 
Yaz Bitiyor...!!!

Nisan çocuğu olmama rağmen yağmur ve daha serin havalar yerine, yazı çok seven biriyim. Yazın son zamanlarını yaşadığımız şu günlerde, ben üşümeye başladım bile. Her mevsim gibi kış da ayrı güzel tabi ama, gel de bunu benim soğuğu sevmeyen bünyeye anlat!!

Yaz demek; sıcak demek, aydınlık demek,renk demek.. Resimdeki çiçekler bile insana enerji katmaya yetiyor. Bu yüzden, kış boyunca çok fazla çiçek ve yaz mevsimini içeren resim ve konuları takip ederek kendimi bir anlamda motive etmeye çalışıyorum. Ne kadar başarılıyım bilemiyorum. Ama beni anlık da olsa mutlu etmeye yetiyor :)

Günlerimizin renkli sıcacık geçmesi dileğiyle....=)

10 Eylül 2012 Pazartesi

İLK ADIM...


Blog sayfalarda oldukça vakit geçiren biri olmama rağmen,yeni bir blog oluşturmak sandığım kadar kolay değilmiş. Bunu daha ilk cümlemde belirtmek istedim ki, bu blog sayfasını oluşturmak için ne, nasıl, acaba gibi soru kelimelerini o kadar çok düşündüm ki. Yada ben fazla inceliyorum :)

Okadar çok takip edip, hayran hayran baktığım blog sayfaları var ki ama kendime gelince bir cesaretsizlik sormayın gitsin. Ama bugün bir heves geldi ve işte ilk adımı attım. Bakalım nasıl olacak?

Ben bu sayfa düzenleri ile oynayıp, başka bloglar da acaba nasıl yapmışlar diye incelerken, ilk postum bu kadar olsun ve devamı da gelsin inşallah diyorum...

Bu arada aşağıdaki resmi ararken, yeni bir blog sayfası daha buldum arada bir de ona takıldım. İzlemeye devam ;)