19 Eylül 2012 Çarşamba

Haftasonu Neler Oldu ???

Şimdi bugüne bakıyorum da iki gün önceye göre tam bir yağmurlu sonbahar havasındayız. Ama haftasonu tam bir yaz havası kıvamındaydı. Oldukça sıcak ve nemli. Bizde stregaa (kuzucuk =) )  ile bu durumu değerlendirelim dedik.

  • Gezdik,tozduk.
  • Yeni ciciler alındı.Bu ciciler haftanın ilk günü giyilip,takılmaya başlandı bile ;)
  • Nohut'un blogunda görülen battaniyeye (battaniye için tık tık )heves edilip yeni yünler alındı.
  • Pazar akşamı bir heyecanla başlanıp, rengarenk motifler yapıldı. Çalışmalar her akşam sürüyor :)  
  • Sedat Balun'un kitabı okunmaya devam ediliyor.

Bunlar olurken, araya moral bozukluklarıda sıkıştı tabi. Sonra başka bir işe yönelip atlatılmaya çalışıldı. Bu hafta sonuda böyle yoğun ve karışık, hevesli geçip bitti.
Darısı yeni ve güzel haftasonlarına inaşallah =)
17 Eylül 2012 Pazartesi

Kitaplar...

Kitaplarım benim için çok önemlidirler. Mesela, ilk kitabımı çocukken hediye olarak almıştım. Ozamandan bu yana özenle saklıyorum. Benim için önemli olan her eşyamda olduğu gibi kitaplarımda da çok paylaşımcı olamıyorum malesef. Genellikle güvendiğim kişilerle paylaşırım. Çünkü, verdiğin gibi bulamadığın zaman üzücü oluyor.

Bu ay yine dayanamayıp bir sürü kitap aldım. Şimdi bunlardan iki tanesini sizinle paylaşacağım.
Sarah'nın Anahtarı; Fransa'da yaşayan Yahudi Sarah Starzynski'nin, 16 Temmuz 1942 yılında Fransız polisi tarafından gerçekleştirilen Vélodrome d'Hiver temerküzü sırasında tutuklanmasını ve bunu izleyen olayları anlatan bir kitap. Anlatım bakımından akıcı, ben kitaba başladığımdan beri hiç sıkılmadan okumaya devam ediyorum. 

Canın Cennete; Şairin Özgeçmişim "Yalnızlık" diyen kitabın, İçindekileri "O" insanla belirleyen Sedat Balun kitabında acıyı, sevgiyi, ayrılığı, hüsranı ruhunuza fısıldıyor.

Bu kadar kitabım olması ile birlikte ayraçlarım olmazsa olmaz :) Ayraç koleksiyonu yapıyorum ve elimden geldiğince bunu genişletmeye çalışıyorum. Bu kitaplar içinde; İki farklı ayraç seçtim bile.


Keyifli ve neşesi bol bir hafta olsun.
Son cümlemizde Sedat Balun'un kitabından....!!!