30 Kasım 2012 Cuma

Mutlu Haftasonları (Happy Weekend - Badem )
Hepinize, sevdiklerinizle birlikte geçirebileceğiniz mutlu bir haftasonu diliyorum...
Sevgiler...

27 Kasım 2012 Salı

Duvar Süsü ve Kozalak...

Keçelerden yaptığım duvar süsünü bitireli epey oldu. Araya okadar çok iş girdi ki, ben resimlerimi toparlarken onların bir köşede kalmış olduğunu gördüm. Hadi dedim paylaşayım. Keçelerin yanında birde karton bardaktan duvar süsü yaptım. Şu bildiğim kahve içilen karton bardak. Geçenlerde arkadaşlarla ofiste kahve içiyoruz. Karton bardakla getirdiler. Siyahlı olanların deseni çok hoşuma gitti. Tabi hemen fikir üreteceğim ya bana ver bakalım oradan 5 tane dedim :) 

Eve gelir gelmez, onları ipe dizdim. Baktım çok sade gibi, birde üzerlerine kurdele bağladım. Gözüme hoş geldi. Şimdilik, kitaplıkta asılı duruyor. Ama onun yeri belirlendi. Yakında yeni yerine asacağım. 
Kozalak konusuna gelirsek eğer; resmen kozalak delisi oldum. İş yerinin büyük bir bahçesi var. Bol bol da Ççam ağaçları. Öğle aralarında yürürken kafamı yerden kaldıramaz oldum. geçenlerde bir poşet topladım yine.
  Benim evimi süsleyeni ise, Badem'in ağzından zor aldım  :) Baktım, almış kaçıyor. Hemde kocaman ve çok güzel. Neyse binbir çaba ile Bademden kaçıarabildim. Eve gelir gelmez, vernikleme işine başladım. Fakat, öncesinde kozalağı temizlemem gerekiyordu. Vurdum,salladım ama hiçbirşey çıkmadı. Başladım mı ben vernik işine. Daha verniği sürmemle, böcek istilası başladı :) Neyse ki gazete üzerinde yapıyordum. Gazeteyi tuttuğum gibi camdan silkeleyince, hepsi uçusup gittiler... Ama sonucunda güzel oldu. Bir de sütlaç yediğim bu toprak kaseye koyunca şekilli oldu sanki ne dersiniz?


Sevgiyle Kalın...


26 Kasım 2012 Pazartesi

Acemi Terzi (Kapı Süsü Macerası)

Haftasonumu güzel bir deneyim yaparak geçirdim. Benim bir şeye heveslenip, aaa bak şunu da yapabiliriz diyerekten atıldığım ama sonu hüsranla biten çok işim olmuştur. Ama bu kez öyle olmadı. :)
Ben size olayları en başından anlatayım. Cumartesi günü ani bir planla Selinime gitmeye karar verdik. Hani şu bana sevimli keçeleri alan. Burada bahsetmiştim. Neyse, pasta börekler hazırlayıp gittik Küçükyalı'ya. Burada keşfettiğimiz harika bir dükkan var. Bütün yaptıklarımızı mideye indirdikten sonra, soluğu bu dükkanda aldık. Böyle yapmak istediğiniz ıncık cıncık şeyler herşey mevcut burada. İçeri girdiğim anda  kendimi kaybettim. Bir dolu şey alıp çıktım. Sonra o dükkan senin bu dükkan benim gezdik ve ellerimiz kollarımız dolu bir şekilde kendimizi eve zor attık. 


Tabi ben meraklı, aldığım şeylerden hemen bir iş çıkarıcam. Selinim de getirdi elindeki kumaşları. Dedik hadi kendimize bir magnet yapmayı deneyelim onu yaptık, sonra bana yetmedi dedim kapı süsü de yapalım. Mutfağıma asarım. Bir de ona başladık mı? Yok, bu kurdele ortaya gelmemiş sök. Aaaa makinanın ipi dolandı, tamirci mi olmadık.. Krize girip yerlerde mi sürünmedik :) Daha neler neler. Ama inanılmaz keyifliydi ve biz bu acemi terzi işini çok sevdik.  

Hemen yeni bir plan yaptık tabi. Gözüme kestirdiğim güzel bir kumaş var. Bunun için en kısa zamanda bir araya gelip, yastık dikeceğiz. Nasıl yaparız bilemiyorum ama eminim dike söke olacak bu iş.Eve gelir gelmez, astım magnet ve süsü. Belki bakıldığında acemice yapıldığı belli oluyor ama, insanın kendi el emeği ile ortaya birşey çıkarması gerçekten çok keyif verici. Ayrıca, keçelerden başladığım duvar süsümü de bitirdim. Hatta çok oldu. Bir ara onuda paylaşacağım.. 

Keyifli bir hafta olması dileklerimle.
Sevgiler.