28 Aralık 2012 Cuma

Happy Weekend (Görmemişin Pon Ponlu Yastığı Olmuş)

Evet, kaldı mı yılbaşına az bir zaman. Haftasonu da gelmiş. Bu haftasonu benim için oldukça yoğun geçecek. Hediyelerim için eksik kalan bir kaç şey var. Onlar tamamlanacak. Pazartesi çalışacağım için pazar gününden yılbaşı kurabiyeleri yapılacak. Ablacığıma keçeden kapı süsü dikilecek ve bana da :) Arkadaşlarıma dikerken çok kıskandım, kendime de bir hediyem olsun değil mi?. 

Resimde ki yastık, Selinim'den bana daha önceden verilmiş bir hediye. Ay bu yastık geldiğinden beri, tablo gibi koltuğun üstünde duruyor. Sırtıma dayamak yok, biri alsa hemen yerine koyarken tekrar düzelterek koyuyorum. Çok kıymetli çok. Bir özendim sormayın, artık görenler müzeye kaldır bari diyorlar :)) 

Hediyeleri önemsiyorum, hele ki el emeği ile yapılanlar ayrı bir değerli benim gözümde. Görmemişin bir yastığı olmuş tutmuş pon ponunu çıkarmış misali de olsa bu yastık tablo gibi duracak. :)Yılbaşı dilekleri henüz dilemiyorum. Pazartesi günü yılın son postunda oldukça fazla yazacağım zaten. Ama hafta sonunuz bol neşeli, bol alış-verişli, tarçınlı ve zencefilli kurabiyelerin oldukça fazla olduğu bir haftasonu olması dileklerimle.. 

Sevgiyle Kalın...

26 Aralık 2012 Çarşamba

Merry Christmas (Ho Ho Ho)

Süslemeleri, ışıltıları, yeşili, maviyi,sarıyı,hediye vermeyi almayı, yılbaşını, yemekleri, dostlar ile hoş sohbetleri çok seviyorum. O kadar çok şey var ki, buralara sığmaz. Bugün bu içim içime sığmama sebebi, sırf şu dışarıda ki güneş. Az önce badem kuzusu ile kısa bir yürüş yaptık ama bana çok iyi geldi. 
Konuya giriş alakasız oldu ama idare edin artık. :) Yılbaşına sayılı günlerin kaldığı şu sıralarda internette bakmadığım, yılbaşı süslemeleri, evleri kalmamıştır herhalde. Hepsine bakıcam diye, gözlerim fır dönüyor artık. 
Nette dolaştığım sıralarda, ilgimi çeken bir kaç fotoğrafı hemen blog için ayarladım. Bazıları için çok ilgi çekici olmayabilir ama beni bu tarz şeyler oldukça dinlendiriyor. Bir okadar da keyif veriyor.Yılsonu olduğundan dolayı, gündüzleri iş yerinde sıkıcı zamanlar geçiriyoruz. Ama akşamları evde benim için keyifli zamanlar başlıyor. Arkadaşlarım ve ailem için hediyeleri paketlemeye başladım bile. Hatta keçeden çam sakızı çoban armağanı dedikleri minik hediyeler de hazırlıyorum. Gerçi yorulmuyor değilim ama, keyif aldığım ortada. (Bunların resimleri daha sonraki bir postta olacak)


Şu yılbaşı akşamı gelse de, hediyelerimizi birbirimize versek. Sırf bunun heyecanı bile mutlu ediyor beni. Konu yine dağıldı dimi :) Neyse, yılbaşına kadar böyle güzel süslemeler ve evleri, fikirleri ben yine takip eder dururum. Sizinde o zamana kadar keyifli zamanlarınız olsun efendim. 

Sevgiyle Kalın..25 Aralık 2012 Salı

Günün Rengi Sarı - Mavi

Ne güzel bir renktir sarı ve mavi. Sarı güneştir, ışıktır, canlılıktır. Mavi ise, gözkyüzüdür, mis gibi denizdir, asildir. Yan yana geldiklerinde de uyumludur. Resimlerde görünce bir kez daha sevdim ikisini. Hadi bakalım, mavili sarılı bir Salı günündeyiz :)

Sevgiler...

24 Aralık 2012 Pazartesi

Bugün Bunu Sevdim (CupCake)

Şunların güzelliğine bakar mısınız? Hepsi de sanat eseri gibi. Ne kadar çok emek var. İnsan bunları yemeye kıyamaz. Ama eminim görselliği kadar tadı da bir okadar nefistir. Yani anlayacağınız, canım baya çekti :) ve bunları sevdim...

Sevgiler..Kaynak : http://favim.com/cupcakes/