16 Ocak 2013 Çarşamba

El Emeği Göz Nuru... (Benim güzel örtüm)

Dün akşam iş çıkışı eve geldim. Of dedim nasıl yorgunum, uzandım TV keyfi yapayım derken gözüm birden orta sehpanın üzerine kaydı. Annemin el emeği göz nuru olarak bana işlediği örtü. Dedim nasıl bir emek. Herhalde sadece anneler çocuklarına her konuda bu kadar fedakar olabilir. 
Biz ailecek, dantel olsun, işleme olsun böyle ıncık cıncık şeyleri çok severiz. Hatırlıyorum da ben daha çocukken annemle bir ara sadece dantel dergisi almaya giderdik. 
Öyle böyle değil, kar kış demeden. Nasıl severdim onlara bakmayı. Dantel ayrı bir güzel olurdu, resim çekimi için kullanılan mekan ayrı.Kendimi kaptırırdım resmen. Annecim de boyun düzleşmesi var. Ama o hiç bu zevkinden vazgeçmedi. Sağolsun bizi de hiç mahrum bırakmadı. Evimin her köşesinde onun emeği çoktur. 

İşte örtüyü görünce kaptırdım kendimi başladım fotoğraflamaya. 


Annem her gelişinde eve şöyle bir bakar. Oturduğu yerden bakarken bazen ne kadar keyiflendiğini görebiliyorum. Sonuçta onca ağrılarına rağmen emek vererek ortaya çıkardığı bu güzellikleri kullanan birisi var. Bende zaten keyifle, seve seve kullanıyorum bunları. Dün akşam birden bire gözüme çarpan ve daha çok sevdiğim bu örtüyü sizlele paylaşmak istedim. Umarım siz de beğenirsiniz. 


Sevgiler...

♥♥♥♥♥♥♥♥


1 yorum:

  1. Bayıldım,nasıl güzel duruyor.Annenizin eline sağlık,güle güle kullanın.

    YanıtlaSil